Przed nami mroźna noc

Mamy połowę grudnia i nikogo zimowa aura za oknami nie powinna dziwić, jednakże nie każdy ma na uwadze trudne warunki na drogach.

Już przed godziną 17:00, termometry miejscami wskazywały temperaturę -7 stopni Celsjusza. Może być to zapowiedź dwucyfrowej, ujemnej temperatury dzisiejszej nocy. Warunki na drogach, szczególnie drogach lokalnych, nie są najlepsze. Na wielu mniej uczęszczanych trasach zalega lód. Dodatkowo sytuacji nie poprawia delikatna mgła, która przy ujemnej temperaturze może powodować szadź osadzającą się na drodze.

W takich warunkach należy zachować szczególną ostrożność, nie nadużywać pedału hamulca oraz nie wykonywać gwałtownych ruchów kierownicą. Podróżując pojazdem należy mieć nieustannie na uwadze fakt, iż przyczepność może być mocno ograniczona.

W przypadku wystąpienia zdarzenia drogowego należy poinformować o tym fakcie odpowiednie służby dzwoniąc pod numery alarmowe 112 – Centrum Powiadamiania Ratunkowego lub 998 – Państwowa Straż Pożarna.