Zadbaj o bezpieczeństwo – Zaproś Kominiarza

Aura za oknami uległa zdecydowanej zmianie i po złotej polskiej jesieni nie ma już śladu. Zimowa pogoda zagościła do nas na dłużej, a co za tym idzie sezon grzewczy trwa.

Przy tej okazji warto pamiętać o drożności przewodów spalinowych i wentylacyjnych. Jest to ważny element bezpieczeństwa domowników. Czyszczenie przewodów kominowych zdecydowanie zmniejsza ryzyko powstania pożaru. Krajowa Izba Kominiarzy oraz Stowarzyszenie „Kominy Polskie” w ramach akcji społecznej informują o zagrożeniach jakie mogą towarzyszyć zaniedbaniom związanym z brakiem drożności kominów. Akcję honorowym patronatem objął Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej. Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy w tej sprawie dostępny jest TUTAJ.

Pamiętajmy, że w wyniku niedrożności przewodów spalinowych oraz wentylacyjnych może dojść do pożarów budynków oraz zatruć tlenkiem węgla. W przypadku wystąpienia pożaru w przewodzie kominowym oraz objawów zatrucia tlenkiem węgla należy niezwłocznie zaalarmować Straż Pożarną pod numer alarmowy 998 – Państwowa Straż Pożarna lub 112 – Centrum Powiadamiania Ratunkowego.