Samochód osobowy wypadł z drogi i dachował

Dziś, 1-go listopada dzień Wszystkich Świętych. Ruch na drogach może być wzmożony, a co za tym idzie zagrożenie będzie wzrastać.

W godzinach porannych otrzymaliśmy dyspozycję ze SK KM PSP w Płocku, aby udać się na ul. Płocką w Słubicach, gdzie doszło zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego. Do zdarzenia udaliśmy się zastępem 369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego.

Na miejscu sytuacja wyglądała bardzo poważnie, samochód osobowy na dachu znajdował się na przydrożnym zajeździe przystanku autobusowego. Po dokonaniu rozpoznania okazało się, iż pojazdem podróżował jedynie kierowca, który opuścił pojazd przed naszym przybyciem. Prewencyjnie rozwinięta została linia gaśnicza, a miejsce zostało zabezpieczone. W trakcie naszych działań na miejsce docierały kolejne służby, w tym policja, pogotowie ratunkowe oraz Państwowa Straż Pożarna. Kiedy policjanci podęli decyzję, pojazd został postawiony na koła, akumulator został odłączony oraz dokonano sorpcji płynów. Pojazd został zabrany na jedną z okolicznych posesji.

Po zakończeniu działań zastęp wrócił do strażnicy.

Służby na miejscu działań:
369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach
362[M]21 GBA MAN – JRG nr 2 w Płocku
362[M]40 GLBM-Rt Opel Movano – JRG nr 2 w Płocku
Y208 Skoda Yeti – KP w Gąbinie
ZRM P Volkswagen Crafter – Stacja Gąbin