Pęknięte drzewo pochyliło się w kierunku drogi

Na zakończenie prac na cmentarzu w Jamnie otrzymaliśmy informację od mieszkańców o niebezpiecznie pochylonym w kierunku drogi drzewie.

Sytuacja została zgłoszona do Stanowiska Kierowania KM PSP w Płocku, skąd otrzymaliśmy dyspozycję, aby rozpoznać sytuację. Drzewo znajdowało się kilkaset metrów od miejsca gdzie akurat się znajdowaliśmy. Do zgłoszenia udaliśmy się zastępem 369[M]68 GLBA-Rt Iveco Daily oraz 369[M]67 SH Star 28.

Na miejscu okazało się, iż pochylone nad drogę drzewo jest pęknięte u podstawy i puste w środku, co stwarzało realne zagrożenie dla pojazdów i osób, które poruszały się drogą powiatową. Po konsultacjach podjęta została decyzją o usunięciu zagrożenia. Przy pomocy podnośnika z koszem usunięte zostały gałęzie, a następnie pień został przewrócony. Pozostałości zostały zeskładowane poza drogą, tak aby nie stanowiły zagrożenia. Na czas działań droga była całkowicie zablokowana.

Po zakończeniu działań zastępy wróciły do strażnicy.