Samochód wpadł do rowu, karetki zabrały poszkodowanych

Do zdarzeń drogowych bardzo często dochodzi na prostych odcinkach drogi, w sytuacjach gdy pozornie nie występuje żadne zagrożenie.

Dziś, 8-go sierpnia w godzinach przedpołudniowych otrzymaliśmy dyspozycję ze SK KM PSP w Płocku, aby udać się do miejscowości Bończa w gminie Słubice, gdzie doszło do zdarzenia drogowego. Do zgłoszenia udaliśmy się zastępami GBA oraz GLBA-Rt.

Kiedy dotarliśmy na miejsce zastaliśmy samochód osobowy w przydrożnym rowie oraz dwie osoby podróżujące nim, które przy pomocy osób postronnych opuściły pojazd. Zarówno młoda kobieta jak i dziecko podróżujące pojazdem były przytomne i kontaktowe lecz uskarżały się na bóle. Obydwie osoby przekazane zostały pod opiekę przybyłym na miejsce zespołom ratownictwa medycznego.

W trakcie naszych działań na miejsce docierały zespoły ratownictwa medycznego, policja oraz zastępy z JRG nr 2 w Płocku.

Na czas prowadzonych działań na fragmencie drogi wprowadzony został ruch wahadłowy, a od pojazdu znajdującego się w rowie odłączony został akumulator. Decyzją ratowników medycznych zarówno młoda kobieta prowadząca pojazd jak i dziecko przetransportowane zostały do szpitala.

Z nieoficjalnych informacji otrzymanych od osób postronnych wynika, iż kobieta podróżowała drogą wojewódzką nr 575 w kierunku Płocka. Na drogę wtargnęło zwierzę, które kobieta chciała ominąć i to było prawdopodobną przyczyną zaistnienia tego zdarzenia.

Po zakończeniu działań zastępy wróciły do strażnicy, a na miejscu pozostała policja, która prowadziła dalsze czynności.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

369[M]68 GLBA-Rt Iveco Daily – OSP w Słubicach

362[M]40 BLMB-Rt Opel Movano – JRG nr 2 w Płocku

362[M]21 GBA MAN TGM – JRG nr 2 w Płocku

W02 22 ZRM P Volkswagen Crafter – WSPRiTS

W02 114 ZRM P Volkswagen Crafter – WSPRiTS

Y207 WRD Ford Transit Connect – KMP Płock

Mapa Polski Targeo