Spłonął blisko hektar ściółki

Dziś, 10-go kwietnia w godzinach popołudniowych do dyżurnego Państwowej Straży Pożarnej w Płocku wpłynęło zgłoszenie o pożarze lasu w miejscowości Grzybów, w gminie Słubice.

Chwilę później otrzymaliśmy dyspozycję ze SK KM PSP w Płocku, aby udać się we wskazane miejsce. Do zgłoszenia udaliśmy się zastępem GBA.

Po szybkim rozpoznaniu rozwinięta została linia główna oraz dwie linie gaśnicze i podjęte zostały pierwsze próby przyłapania ognia. Rozprzestrzeniał się on w kilku kierunkach również głęboko w lesie, co wymagało rozwinięcia kolejnych odcinków węży. W trakcie naszych działań wsparły nas dwa zastępy z JRG nr 2 w Płocku. Wspólnymi siłami udało się opanować sytuację, a następnie dokładnie przelać teren objęty pożarem.

Kiedy zakończyliśmy działania uzupełniliśmy wodę w zbiorniku, oczyściliśmy sprzęt i udaliśmy się do strażnicy.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

362[M]21 GBA MAN TGM – JRG nr 2 w Płocku

362[M]25 GCBA MAN TGS – JRG nr 2 w Płocku