Spłonął domek letniskowy i koparka

W miniony poniedziałek 20-go maja, w godzinach popołudniowych, do dyżurnego SK KM PSP w Płocku wpłynęło zgłoszenie o pożarze lasu w miejscowości Grzybów, gmina Słubice.

Do zgłoszenia zostały zadysponowane zastępy GBA z naszej jednostki oraz z JRG nr 2 w Płocku. Docierając na miejsce z oddali widzieliśmy czarny dym unoszący się nad lasem. Jednakże kiedy dotarliśmy już do lasu nie mogliśmy zlokalizować miejsca pożaru. Po rozmowach ze zgłaszającym oraz po trwających pewien czas poszukiwaniach zlokalizowaliśmy źródło dymu. Był to pożar domku letniskowego i koparki w miejscowości Pieczyska Iłowskie, w gminie Iłów, powiat sochaczewski. Osoba dokonująca zgłoszenia widziała dym z dalszej odległości i w związku z tym nie potrafiła podać dokładnej lokalizacji.

Kiedy dotarliśmy na miejsce działania prowadziły zastępy z OSP w Iłowie, OSP w Brzozowie oraz JRG w Sochaczewie. Na prośbę dowódcy zasililiśmy wodą jeden z wozów oraz pomogliśmy przy działaniach związanych z rozebraniem konstrukcji budynku. W związku z faktem, iż zdarzenie miało miejsce w rejonie operacyjnym KP PSP w Sochaczewie, zastęp GBA z JRG nr 2 w Płocku został zawrócony do bazy.

Po zakończonych działaniach uzupełniliśmy wodę w zbiorniku i wróciliśmy do strażnicy.

Siły i środki:

362[M]21 GBA MAN TGM – JRG nr 2 w Płocku (zawrócony)
369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach
631[M]25 GCBA Scania P400 – JRG Sochaczew
639[M]66 GBA MAN TGM – OSP w Iłowie
639[M]80 GBA Renault 230 – OSP w Brzozowie