W kotłowni budynku mieszkalnego wybuchł pożar

Pożary w budynkach mieszkalnych są bardzo niebezpieczne dla zdrowia i życia mieszkańców. Olbrzymim zagrożeniem, obok płomieni, jest gęste zadymienie.

Dziś, 9-go maja w godzinach popołudniowych do dyżurnego Państwowej Straży Pożarnej w Płocku wpłynęło zgłoszenie o pożarze w kotłowni budynku mieszkalnego, w miejscowości Studzieniec, gmina Słubice. Dyżurny zadysponował do tego zdarzenia zastęp GBA z naszej jednostki.

Kiedy dotarliśmy na miejsce zastaliśmy gęste zadymienie. Wejście do pomieszczenia możliwe było jedynie w aparatach ochronny dróg oddechowych. Po rozpoznaniu okazało się, iż doszło do pożaru elementów i wyposażenia znajdujących się w pomieszczeniu kotłowni. Płomienie zostały szybko opanowane przy pomocy linii gaśniczej. Kolejnym krokiem było oddymienie pomieszczenia przy pomocy wentylatora oddymiającego, a następnie ewakuacja spalonych i tlących się jeszcze elementów. W trakcie naszych działań na miejsce dotarły zastępy z JRG nr 2 w Płocku, OSP w Gąbinie oraz pogotowie energetyczne.

Po zakończeniu działań zastęp uzupełnił wodę w zbiorniku i wrócił do strażnicy.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

362[M]21 GBA MAN TGM – JRG nr 2 w Płocku

362[M]25 GCBA MAN TGA – JRG nr 2 w Płocku

369[M]06 GCBA MAN TGM – OSP w Gąbinie

Ford Ranger – Zakład Energetyczny