Spłonął garaż i samochód osobowy

5-go marca w godzinach wieczornych otrzymaliśmy dyspozycję ze SK KM PSP w Płocku, aby udać się do miejscowości Juliszew, w gminie Słubice, gdzie doszło do pożaru garażu.

Do zgłoszenia udaliśmy się zastępem GBA. Przed naszym przybyciem na miejscu znajdował się już patrol policji. Po szybkim rozpoznaniu, okazało się iż płonie budynek garażowy, który sąsiaduje z innym budynkiem gospodarczym. Płomienie objęły konstrukcję dachu i wychodziły na zewnątrz. Wewnątrz objęty płomieniami znajdował się samochód osobowy. Przed naszym przybyciem próby ugaszenia podejmowali mieszkańcy, jednakże pożar był już rozwinięty.

W bezpośrednim sąsiedztwie budynku pracowali ratownicy w aparatach ODO. Rozwinięta została linia główna oraz trzy linie gaśnicze. Przy pomocy detektora prądu potwierdzono brak obecności napięci, a teren został oświetlony przy pomocy masztu zamontowanego na pojeździe bojowym. Drzwi zostały otwarte przy pomocy sprzętu burzącego. W pierwszej fazie w celu opanowaniu pożaru auta podana została piana gaśnicza, w kolejnych etapach do gaszenia używana była woda. W trakcie naszych działań na miejsce dotarły dwa zastępy z JRG nr 2 w Płocku oraz pracownicy zakładu energetycznego. Z budynku wyniesione zostało częściowo wyposażenie. Pomieszczenie zostało oddymione przy pomocy wentylatora oddymiającego oraz sprawdzone przy pomocy kamery termowizyjnej. Niezbędne było rozebranie części dachu sąsiadującego budynku, ponieważ wewnątrz znajdowało się zarzewie ognia. Spaleniu uległa również część drewna opałowego składowanego za budynkiem.

Po dokładnym przelaniu elementów konstrukcji dachu oraz wyposażenia, budynki zostały ponownie sprawdzone, a po stwierdzeniu braku zagrożenia działania na miejscu zostały zakończone. Zastępy uzupełniły wodę w zbiornikach i wróciły do strażnicy.

Służby na miejscu działań:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

362[M]21 GBA MAN TGM – JRG nr 2 w Płocku

362[M]25 GCBA MAN TGS – JRG nr 2 w Płocku

Y208 Skoda Yeti – KP w Gąbinie

Zakład Energetyczny


Wyświetl większą mapę