Spodziewany silny wiatr

Przez zachodnią granicę do Polski wkracza zmiana w pogodzie, która przyniesie od zachodu, aż do centrum kraju silne porywy wiatru.

Silne porywy wiatru, które dziś wyrządziły sporo szkód w północno-zachodnich regionach Polski, przesuwać się będą, aż do centrum kraju. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla powiatu płockiego. Dotyczy ono możliwości wystąpienia silnych porywów wiatru. Meteorogramy serwisu meteo.pl prognozują porywy, które osiągać mogą nawet do 90 km/h. Taki wiatr stanowić może realne zagrożenie życia i zdrowia.

W trakcie trwania takiej aury należy powstrzymać się od przebywania na dworze oraz do minimum ograniczyć przemieszczanie się. W razie zauważenia niebezpieczeństwa w postaci połamanych drzew, wiszących nad drogami i chodnikami konarów lub zerwanych i uszkodzonych dachów oraz linii energetycznych, należy ten fakt niezwłocznie zgłosić na numery alarmowe 112 – Centrum Powiadamiania Ratunkowego lub 998 – Państwowa Straż Pożarna.

www.imgw.pl

www.meteo.pl

www.rcb.gov.pl