Środki ochrony indywidualnej trafiły do naszych ratowników

Wymiana wyeksploatowanych elementów ochrony indywidualnej strażaka ratownika jest bardzo ważna w kontekście jego bezpieczeństwa oraz skuteczności realizowanych działań.

W miniony poniedziałek, 19-go grudnia w siedzibie Urzędu Gminy Słubice odbyło się uroczyste przekazanie środków ochrony indywidualnej strażaków ratowników, które zakupione zostały w ramach zadania OSP-2022, realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

Przekazania dokonali wspólnie Tomasz Kominek – Dyrektor Delegatury w Płocku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego oraz Jacek Kozłowski – Wójt Gminy Słubice. Sprzęt trafił na ręce przedstawicieli naszej jednostki w osobach Marka Tarki – Prezesa OSP w Słubicach, Krzysztofa Dobaczewskiego – Naczelnika oraz Przemysława Adamowicza – Wiceprzewodniczącego Komisji Rewizyjnej.

W ramach zadania zakupione zostały trzyczęściowe komplety umundurowania specjalnego, hełmy, buty specjalne, rękawice specjalne oraz sygnalizatory bezruchu.

Zdjęcie: Tomasz Kominek