OSP w Piotrkówku i Wiączeminie Polskim otrzymały nowe łodzie

Działania ratownicze realizowane na akwenach wodnych wymagają posiadania łodzi, dzięki której ich realizacja będzie możliwa.

Wczoraj, 21-grudnia, w strażnicy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Płocku odbyło się uroczyste przekazanie płaskodennych łodzi ratowniczych, wraz wyposażeniem, których zakup sfinansowany został z  rezerwy celowej Budżetu Państwa. Nowe łodzie trafiły do następujących jednostek:

1. OSP w Białobrzegach
  2. OSP w Bodzanowie
  3. OSP w Brwilnie
  4. OSP w Drwałach
  5. OSP w Kępie Polskiej
  6. OSP w Łącku
  7. OSP w Małej Wsi
  8. OSP w Maszewie nad Wisłą
  9. OSP w Nowym Duninowie
  10. OSP w Piotrkówku – Gmina Słubice
  11. OSP w Płocku – Borowiczkach
  12. OSP w Płocku – Trzepowie
  13. OSP w Radzanowie
  14. OSP w Rakowie
  15. OSP w Troszynie Polskim
  16. OSP w Wiączeminie Polskim – Gmina Słubice
  17. OSP w Zakrzewie
  18. OSP w Zaździerzu

„Uroczystość rozpoczęto złożeniem meldunku st. bryg. Jarosławowi Piotrowskiemu Mazowieckiemu Komendantowi Wojewódzkiemu PSP. Następnie wprowadzono sztandar Komendy Miejskiej PSP w Płocku i odegrano hymn państwowy. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili: Marek Martynowski senator Rzeczypospolitej Polskiej, jego ekscelencja ks. Mirosław Milewski – biskup pomocniczy płocki, Stefan Pawłowski- dyrektor biura poselskiego posła Macieja Wąsika,  Jacek Sokołowski – radca komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej, mł. bryg. Tomasz Maciejewski- zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mławie, Przedstawiciele Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu mławskiego, płockiego oraz miasta Płocka. Przekazywane podczas uroczystości łodzie są łodziami ratowniczymi płaskodennymi, wykonanymi z aluminium, napędzane silnikiem zaburtowym. Przeznaczone dla 10 osób.” – pisze na stronie KM PSP w Płocku mł. bryg. Edward Mysera.

Tym samym w jednostkach OSP na terenie Gminy Słubice znajdują się już 4 szt. łodzi ratowniczych: OSP w Słubicach – 1 szt., OSP w Wiączeminie Polskim – 2 szt., OSP w Piotrkówku – 1 szt.

Zdjęcia: KM PSP w Płocku – mł. ogn. Kamil Gościniak

Źródło: https://www.gov.pl/web/kmpsp-plock/przekazanie-lodzi-ratowniczych-plaskodennych-jednostkom-ochotniczych-strazy-pozarnych-miasta-plocka-oraz-powiatow-plockiego-i-mlawskiego