Stan zagrożenia życia u mieszkańca Słubic

Wczoraj, 25-go marca w godzinach wieczornych otrzymaliśmy dyspozycję, aby udać się do zdarzenia na ul. Chojaki w miejscowości Słubice, gdzie doszło do nagłego zatrzymania krążenia u mężczyzny.

Do zdarzenia udaliśmy się zastępem GBA. Kiedy dotarliśmy pod wskazany w zgłoszeniu adres, na miejscu pracował już Zespół Ratownictwa Medycznego, który kontynuował rozpoczętą przez rodzinę resuscytację. Nasze działania polegały na wsparciu działań ratowników medycznych, którzy jak się okazało udzielali pomocy naszemu wieloletniemu druhowi.

Podczas działań wsparcia psychologicznego potrzebowali członkowie rodziny poszkodowanego, którymi zajęli się wspólnie nasi ratownicy, ratownicy medyczni oraz ratownicy z JRG nr 2. Zastępy z JRG nr 2 w Płocku dotarły na miejsce w trakcie naszych działań.

Po kilkudziesięciominutowej walce zapadła decyzja o transporcie poszkodowanego do szpitala. Niestety kilka godzin później dotarła do nas smutna informacja, że jego życia nie udało się uratować.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

362[M]21 GBA MAN TGM – JRG nr 2 w Płocku

362[M]40 GLBA-Rt Opel Movano – JRG nr 2 w Płocku

W03 176 ZRM „P” Volkswagen Crafter – WSPRiTS w Płocku