Szerszenie zagnieździły się w konstrukcji dachu

Wzrost temperatury spowodował, że owady znów stały się aktywne, a w połączeniu z częstszym przebywanie ludzi na zewnątrz powoduje to powstanie zagrożenia.

Wczoraj, 12-go września w godzinach wieczornych, zgodnie z dyspozycją SK KM PSP w Płocku udaliśmy się do miejscowości Łaziska, w Gminie Słubice, gdzie mieszkańcy czuli niebezpieczeństwo w związku z obecnością owadów błonkoskrzydłych.

Do zgłoszenia udaliśmy się zastępem GLBA-Rt. Na miejscu okazało się, że owady – szerszenie, zbudowały swoje gniazdo w konstrukcji dachu budynku gospodarczego jednej z posesji stanowiąc zagrożenie dla kilku sąsiednich budynków mieszkalnych. Ratownik w kombinezonie ochronnym, przy użyciu sprzętu burzącego oraz środka chemicznego zlikwidował zagrożenie.

Po zakończeniu działań przyszło nam jeszcze zaprezentować wyposażenie naszego samochodu dzieciom, które były bardzo zainteresowane tematem straży pożarnej. Serdecznie dziękujemy za cieple przyjęcie, zainteresowanie oraz zaufanie. Bardzo cieszymy się, że mogliśmy pomóc oraz sprawić radość najmłodszym.

Siły i środki:

369[M]68 GLBA-Rt Iveco Daily – OSP w Słubicach

Mapa Polski Targeo