Drzewo zablokowało przejazd

Dziś, 17-go września przed południem dyżurny SK KM PSP w Płocku odebrał zgłoszenie o drzewie zalegającym na drodze w okolicach miejscowości Piotrkówek, Zyck Polski, Rybaki.

Do zgłoszenia udaliśmy się zastępem GBA. Kiedy dotarliśmy na miejsce okazało się, iż drzewo upadło w kierunku drogi w taki sposób, że zawisło kilkadziesiąt centymetrów nad nią. W związku z tym, że niewielki pojazd, pieszy czy rowerzysta mogli podejmować próby przeciśnięcia się pod wiszącym drzewem zagrożenie było tym większe.

Na czas naszych działań droga została całkowicie zablokowana, a miejsce zabezpieczone. Następnie przy pomocy pilarki spalinowej drzewo zostało pocięte na mniejsze kawałki i usunięte poza drogę, tak aby nie stanowiło zagrożenia oraz nie wpływało na płynność ruchu.

Po zakończeniu działań zastęp zakończył działania i wrócił do strażnicy.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

Mapa Polski Targeo