Tragedia na drodze [WIDEO]

Dziś, 21-go sierpnia w godzinach popołudniowych służby ratownicze otrzymały zgłoszenie o wypadku z udziałem ciągnika rolniczego, w którym udział brało dziecko.

Po dyspozycji ze SK KM PSP w Płocku do zdarzenia, które miało miejsce w miejscowości Zyck Polski, w gminie Słubice, udaliśmy się zastępami GBA oraz GLBA-Rt. Kiedy dotarliśmy na miejsce, działania prowadziła już załoga LPR oraz policja.

Do naszych zadań w pierwszej kolejności należało zabezpieczenie miejsca oraz pomoc załodze LPR, która zajmowała się poszkodowanym chłopcem. Miejsce, w którym znajdował się poszkodowany osłonięte zostało parawanami. W trakcie działań na miejsce dotarły zastępy z JRG nr 2 w Płocku oraz ZRM.

 

Stan chłopca był ciężki lecz przygotowywany był do transportu, niestety chłopiec stracił funkcje życiowe. Na miejscu walkę o jego życie prowadzili wspólnie załogi LPR i ZRM oraz ratownicy OSP i PSP, niestety nie przyniosły one rezultatu i lekarz stwierdził zgon.

Miejsce zostało zabezpieczone do czasu przybycia policyjnych techników oraz prokuratora, którzy prowadzili na miejscu czynności.

Po zakończeniu działań zastępy wróciły do strażnicy.

Siły i środki:

369[M]21 – GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

369[M]68 – GLBA-Rt Iveco Daily – OSP w Słubicach

362[M]21 – GBA MAN TGM – JRG nr 2 w Płocku

362[M]40 – GLBM-Rt Opel Movano – JRG nr 2 w Płocku

SP-HXO – Ratownik 18 Eurocopter EC135P2+ – LPR Baza Płock

W02 114 – ZRM P VW Crafter – WSPRiTS w Płocku, Stacja Iłów

Y258 – Policja Opel Astra – KP Gąbin

Y259 – WRD Opel Astra – KMP w Płocku

Technicy policyjni

Prokurator

Zakład Pogrzebowy

Mapa Polski Targeo