Upamiętnienie Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza – wyraz sprzeciwu wobec przemocy

Wydarzenia do jakich doszło w minioną niedzielę na koncercie WOŚP w Gdańsku, bardzo głęboko zapadły nam wszystkim w pamięć, szczególnie dlatego, że wielu strażaków dokładało swoją cegiełkę do WOŚP.

Dziś, 19-go stycznia o godzinie 12:00, w Bazylice Mariackiej w Gdańsku rozpoczęła się pogrzebowa Msza Święta, zamordowanego Prezydenta Gdańska – Pawła Adamowicza. Z apelem do strażaków ochotników zwrócił się Prezes Zarządu Głównego ZOSP RP – Waldemar Pawlak, aby punktualnie o godzinie 12:00, na jednostkach OSP zabrzmiały dźwięki syren.

Na apel odpowiedziała również nasza jednostka. W samo południe, przez jedną minutę, słychać było dźwięk syreny zamontowanej na naszej strażnicy. Był to wyraz upamiętniający Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza oraz wyraz naszego sprzeciwu wobec przemocy.