Zakup wyposażenia jednostek OSP ze wsparciem Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników

W ramach realizacji zadania publicznego pn. „Wyposażenie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenów wiejskich w sprzęt ratowniczy, ratowniczo-gaśniczy i umundurowanie bojowe, z wyłączeniem zakupu wozów strażackich oraz łodzi ratowniczych” zakupione zostało nowe wyposażenie dla pojazdów ratowniczo-gaśniczych stacjonujących w naszej jednostce. Wsparcie na realizację zadania przekazał Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników.

Dzięki uzyskaniu wsparcia udało się zakupić profesjonalny sprzęt akumulatorowy tj. wkrętarki, zakrętarki, szlifierki kątowe oraz przystawkę do wkrętarki lub zakrętarki, dzięki której możliwe jest cięcie blachy. Sprzęt akumulatorowy jest bardzo uniwersalny i wykorzystywany może być przy wielu zdarzeniach m.in. miejscowych zagrożeniach, zdarzeniach drogowych, pożarach czy usuwaniu skutków nawałnic i kataklizmów. Zalety posiadania takiego wyposażenia na samochodzie ratowniczo-gaśniczym potwierdzi każdy ratownik biorący bezpośredni udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych. Nasze założenie jest proste: wyposażyć nasze samochody ratowniczo-gaśnicze w taki sposób, aby możliwa była skuteczna i szybka pomoc w każdej sytuacji.