Zaproszenie na uroczystość upamiętnienia 156. rocznicy Bitwy pod Zyckiem

W piątek, 13-go grudnia, obchodzić będziemy 156. rocznicę Bitwy pod Zyckiem, która miała miejsce w 1863 roku i była jedną z potyczek powstania styczniowego.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa do udziału w tej symbolicznej uroczystości mającej na celu upamiętnienie Powstańców Styczniowych walczących za wolność naszej Ojczyzny oraz zachowanie pamięci historycznej o ważnych dla Polski wydarzeniach.

O godzinie 18:00 rozpoczną się uroczystości przy miejscu pamięci – Kopcu Powstańców Styczniowych, który zlokalizowany jest przy ul. Wiślanej w Słubicach. Nieodłącznym elementem tego typu uroczystości jest modlitwa oraz przypomnienie historii sprzed wielu lat.

Następnie o godzinie 18:30, w sali strażnicy OSP w Słubicach odbędzie się promocja książki, powieści historycznej okresu międzywojennego autorstwa Jerzego Woźniaka pt. “Fatum”, której akcja toczy się m.in. w Słubicach. Wstęp na spotkanie jest wolny, a podczas jego trwania organizatorzy przewidzieli poczęstunek. Serdecznie zapraszamy.