Zapraszamy na Marsz Niepodległości

Tradycja Marszu Niepodległości w Słubicach rozpoczęła się w 2015 roku, a organizatorami była Mazowiecka Wspólnota Samorządowa i Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Ziemi Iłowskiej pod patronatem Gminy Słubice.

W tym roku przypada 101. rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W 1918 roku po 123 latach rozbiorów Polacy odzyskali swoją Ojczyznę, o którą później musieli walczyć w wielu bitwach i potyczkach. Przy zaangażowaniu Historyka – Sławomira Ambroziaka, Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej, na czele z Prezesem – Krzysztofem Dylickim oraz przy wsparciu jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubicach, tradycja Marszu będzie kontynuowana.

Tegoroczny Marsz odbędzie się 11-go listopada. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 12:00 Mszą Świętą w Kościele Parafialnym w Słubicach. Następnie uczestnicy przemaszerują na cmentarz parafialny w Słubicach, gdzie odwiedzą mogiły poległych żołnierzy i ludności cywilnej, a następnie skierują się do miejsca pamięci – Kopca Powstańców Styczniowych w Słubicach. Podczas Marszu złożone zostaną kwiaty i zapalone zostaną znicze symbolizujące naszą pamięć i szacunek dla walczących o wolność Naszej Ojczyzny.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego udziału.