Zaproszenie na uroczystości upamiętniające Bitwę pod Zyckiem

Na terenie Gminy Słubice, 155 lat temu, toczyły się walki Powstania Styczniowego. W okolicach Zycka doszło do potyczki Powstańców z wojskami carskimi.

W najbliższy czwartek, 13-go grudnia o godzinie 18:00, w miejscu pamięci jakim jest Kopiec Powstańców przy ul. Wiślanej w Słubicach, odbędą się symboliczne uroczystości upamiętniające wydarzenia sprzed 155 lat. Organizatorem jest komitet społeczny, na czele którego stoi Historyk, Właściciel Pałacu w Słubicach – Sławomir Ambroziak, przy współpracy z Zarządem Oddziału Gminnego ZOSP RP w Słubicach, na czele z Prezesem – Krzysztofem Dylickim. W organizację włączają się również przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubicach.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w uroczystości.