Unikalny sprzęt trafi do strażaków z Gąbina

Jeszcze w tym roku na wyposażeniu OSP w Gąbinie pojawi się nowy, niespotykany w polskich jednostkach OSP i PSP, sprzęt – ratowniczo-gaśnicza ładowarka teleskopowa.

26-go listopada nastąpiło otwarcie ofert w przetargu na zakup ratowniczo-gaśniczej ładowarki teleskopowej. Zgodnie ze specyfikacją zamówienia pojazd posiadać ma wysokość podnoszenia nie mniejszą niż 16 m, maksymalny udźwig przy zastosowaniu wideł nie mniejszy niż 4000 kg oraz wyposażony ma być w platformę roboczą o udźwigu nie mniej niż 280 kg. Maksymalna prędkość pojazdu nie może być mniejsza niż 28 km/h. Najkorzystniejszą, jedyną, ofertę przedstawiła firma ASCO EQUIPMENT Sp. z o.o. z Katowic, która w swojej ofercie posiada m.in. ładowarki firmy BOBCAT. Wartość sprzętu to 473 550,00 zł. Zgodnie z zapisami przetargu sprzęt ma zostać dostarczony do 28 grudnia 2018 roku.

Przypomnijmy, że ratowniczo-gaśnicza ładowarka teleskopowa firmy BOBCAT była przez pewien czas na testach w OSP w Gąbinie, w 2015 roku. Z jej wszechstronnością mieliśmy okazję zapoznać się podczas ćwiczeń, które odbywały się w Dobrzykowie, w maju 2015 roku.

Szczegółowe informacje o przetargu dostępne są TUTAJ.