Zderzenie dostawczaka z autem osobowym

Po pracowitym wczorajszym dniu, dziś we wczesnych godzinach porannych dźwięk syreny ponownie wezwał ratowników do strażnicy.

Dziś, 10-go lipca w godzinach porannych dyżurny SK KM PSP w Płocku odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Wymyśle Polskie, w gminie Słubice. Do zdarzenia zadysponowany został zastęp GBA z naszej jednostki.

Kiedy dotarliśmy na miejsce działania prowadziły już zastępy OSP w Juliszewie i JRG nr 2 w Płocku oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Do naszych zadań należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz poszukiwania kierowcy pojazdu, który według otrzymanych informacji oddalił się z miejsca zdarzenia. W związku z bliskim sąsiedztwem kompleksu leśnego istniało ryzyko, iż w wyniku szoku mężczyzna skierował się właśnie tam oraz może potrzebować pomocy medycznej. Poszukiwania nie przyniosły rezultatu. W trakcie działań na miejsce dotarł również patrol Policji.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż doszło do zderzenia pojazdów Ford, typu bus, oraz Renault, które poruszały się drogą w przeciwnych kierunkach. W wyniku zderzenie jeden z pojazdów znalazł się po za drogą. Poszkodowana w zdarzeniu została pasażerka samochodu osobowego, która przetransportowana została przez ZRM do szpitala.

Miejsce zdarzenia przekazane zostało policji, która prowadziła na miejscu czynności. W celu pomocy w zabezpieczeniu na miejscu pozostał zastęp z OSP w Juliszewie, a pozostałe zastępy zakończyły działania i udały się do swoich strażnic.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

362[M]21 GBA MAN TGM – JRG nr 2 w Płocku

362[M]40 GLBM-Rt Opel Movano – JRG nr 2 w Płocku

367[M]78 GLM Ford Transit – OSP w Juliszewie

W03 112 ZRM „P” Volkswagen Crafter – WSPRiTS w Płocku

Y258 WRD Opel Astra – KM Policji w Płocku