Uderzenie pioruna spowodowało pożar transformatora

W nocy z niedzieli na poniedziałek (11-12.07.2021) nad gminą Słubice przetoczyły się kolejne burze, którym towarzyszył ulewny deszcz oraz miejscami silne porywy wiatru.

Na efekty tych zdarzeń nie trzeba było długo czekać. Wczesnym rankiem 12-go lipca dyżurny SK KM PSP w Płocku odebrał zgłoszenie o pożarze transformatora w miejscowości Słubice, przy ul. Płockiej. Do zdarzenia zadysponowana została nasza jednostka, z której na miejsce udały się zastępy GBA oraz GLBA-Rt.

Już z oddali widać było gęsty czarny dym, który zwiastował rozwinięty pożar, co potwierdzone zostało na miejscu. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone, na drodze wojewódzkiej nr 575 wprowadzony został ruch wahadłowy. Po potwierdzeniu braku zasilania przystąpiliśmy do działań. W pierwszym rzucie do zduszenia płomieni użyty został agregat proszkowy oraz gaśnice proszkowe. Następnie użyta została jedna linia gaśnicza w natarciu, zasilana środkiem pianotwórczym. W trakcie naszych działań na miejsce dotarł zastęp z JRG nr 2 w Płocku oraz Pogotowie Energetyczne.

Kiedy sytuacja została opanowana można było ocenić straty. Na tym etapie nasze działania zostały zakończone, a zastępy udały się do strażnicy. Dalsze prace na miejscu prowadzić będą pracownicy zakładu energetycznego.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

369[M]68 GLBA-Rt Iveco Daily – OSP w Słubicach

362[M]21 GBA MAN TGM – JRG nr 2 w Płocki

Ford Ranger – Pogotowie Energetyczne