Zderzenie dwóch samochodów osobowych

Dziś, 1-go września w godzinach przedpołudniowych otrzymaliśmy dyspozycję ze SK KM PSP w Płocku, aby udać się na ul. Płocką w Słubicach gdzie doszło do zdarzenia drogowego.

Do zgłoszenia udaliśmy się zastępem GBA. Kiedy dotarliśmy na miejsce zastaliśmy dwa uszkodzone samochody osobowe zajmujące jeden z pasów jezdni. Osoby podróżujące pojazdami opuściły je o własnych siłach. Na miejscu czynności prowadził już patrol policji.

W pierwszej kolejności do naszych zadań należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz zajęcie się osobami poszkodowanymi, które były przytomne i kontaktowe. W pojazdach odłączone zostały akumulatory. W przypadku jednego z pojazdów, aby dostać się do komory silnika niezbędne było użycie narzędzi hydraulicznych. Na miejscu wprowadzony został ruch wahadłowy regulowany przez naszych ratowników, z uwagi na duże natężenie ruchu. W trakcie naszych działań na miejsce dotarł Zespół Ratownictwa Medycznego oraz zastępy z JRG nr 2 w Płocku.

Doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki BMW oraz Volkswagen. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby, kobieta oraz dziecko, które przetransportowane zostały do szpitala przez ZRM. Szczegóły zdarzenia wyjaśni policja. Czynności na miejscu prowadzili policjanci z Komisariatu Policji w Gąbinie, Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Płocku oraz policyjni technicy.

Po zakończeniu działań zastęp wrócił do strażnicy.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

362[M]21 GBA MAN TGM – JRG nr 2 w Płocku

362[M]40 GLBM-Rt Opel Movano – JRG nr 2 w Płocku

362[M]90 SLRr Nissan Navara – JRG nr 2 w Płocku

W02 22 ZRM P Volkswagen Crafter – WSPRiTS, Stacja Gąbin

Y258 Policja Opel Astra – KP w Gąbinie

Y242 Policja Kia Ceed – WRD KMP w Płocku

Policyjni technicy

Pomoc drogowa

Mapa Polski Targeo