Czołowe zderzenie dwóch samochodów osobowych

Padające przelotnie deszcze powodują, że na drogach łatwo jest o poślizg co może doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji, a w skrajnym przypadku do zdarzenia drogowego.

Dziś, 4-go września w godzinach popołudniowych dyżurny SK KM PSP w Płocku zadysponował naszą jednostkę do zdarzenia drogowego, do którego doszło kilkaset metrów od naszej strażnicy. Do zdarzenia udaliśmy się zastępami GBA oraz GLBA-Rt.

Na drodze wojewódzkiej nr 575, tuż za łukiem drogi, doszło do zderzenia czołowego dwóch pojazdów osobowych – Seata oraz Volkswagena. W każdym z pojazdów podróżowało po kilka osób, a w wyniku zdarzenia dwoje pasażerów Seata przewiezionych zostało do szpitala. Po zderzeniu doszło do zapłonu jednego z pojazdów, jednak płomienie zostały w porę zduszone przez osoby postronne co prawdopodobnie zapobiegło spaleniu się obydwu pojazdów. Do naszych zadań należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, pomoc poszkodowanym, sprawdzenie pojazdów pod kątem pożarowym oraz odłączenie akumulatorów. Jeden z pojazdów wyposażony był w instalację LPG. Na drodze wprowadzony został ruch wahadłowy regulowany przez ratowników z naszej jednostki.

W trakcie naszych działań na miejsce dotarły zastępy z JRG nr 2 w Płocku, Policja oraz Zespoły Ratownictwa Medycznego. Po wykonaniu pierwszych czynności ratownicy zajęli się wstępną sorpcją substancji ropopochodnych jakie wyciekły z pojazdów w wyniku zderzenia.

Po wykonaniu niezbędnych czynności przez policję droga została uprzątnięta, substancje ropopochodne usunięte, a jezdnia zamieciona i umyta. Nasze działania zostały zakończone i zastępy wróciły do strażnicy.

Szczegółowy przebieg zdarzenia ustala policja.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

369[M]68 GLBA-Rt Iveco Daily – OSP w Słubicach

362[M]21 GBA MAN TGM – JRG nr 2 w Płocku

362[M]40 GLBM-Rt Opel Movano – JRG nr 2 w Płocku

Y259 Policja Opel Astra – WRD KMP w Płocku

W02 22 ZRM P Volkswagen Crafter – WSPRiTS w Płocku, Stacja Gąbin

W02 114 ZRM P Volkswagen Crafter – WSPRiTS w Płocku, Stacja Iłów

W02 32 ZRM P Volkswagen Crafter – WSPRiTS w Płocku, Stacja Wyszogród?

Technik policyjny

Pomoc drogowa

Mapa Polski Targeo