Zderzenie na łuku drogi

Mokra i śliska nawierzchnia oraz łuk drogi z reguły nie stanowią bezpiecznego połączenia o czym przekonali się uczestnicy zdarzenia drogowego w Słubicach.

Dziś, 20-go czerwca w godzinach popołudniowych, na ul. Płockiej w Słubicach, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 575, tuż obok naszej strażnicy, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych oraz ciągnika rolniczego z przyczepą. W zdarzeniu nie było osób poszkodowanych, ale pojazdy zajmując jeden z pasów ruchu wymuszały na innych kierujących jazdę pod prąd na łuku drogi, na którym występuje ograniczona widoczność. Miejsce było bardzo niebezpieczne, o czym świadczy fakt, iż na naszych oczach prawie doszło do kolejnego, tym razem czołowego zderzenia pojazdów. Po konsultacjach ze SKKM PSP w Płocku oraz decyzji Wójta Gminy Słubice, zastęp GBA z naszej jednostki wyjechał do zabezpieczenia miejsca zdarzenia.

Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone przy pomocy pojazdu ratowniczo-gaśniczego, słupków oraz flar ostrzegawczych. Ratownicy przystąpili do ręcznej regulacji ruchu drogowego. Uczestnicy zdarzenia potwierdzili, że nic im się nie stało, i że nie potrzebują pomocy medycznej. Kilkanaście minut po rozpoczęciu naszych działań na miejscu pojawił się patrol policji.

W trakcie działań policji zapadła decyzja o usunięciu pojazdów z drogi, tak, aby przywrócić na niej normalny ruch. Z nieoficjalnych informacji wynika, iż kierujący samochodem marki Seat, jadąc DW 575 w kierunku Płocka, z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie doszło do zderzenia z samochodem marki Volkswagen, jadącym z przeciwległego kierunku. Jak się finalnie okazało doszło do kolizji między dwoma samochodami osobowymi, a ciągnik rolniczy jadący za Volkswagenem zdążył wyhamować i zjechać na chodnik przyległy do jezdni.

Po zakończeniu działań zastęp wrócił do strażnicy.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

Y260 Radiowóz Opel Astra – WRD KMP w Płocku