Samochód osobowy wypadł z drogi

Dziś, 14-go czerwca w godzinach wieczornych w miejscowości Grabowiec, w gminie Słubice, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego.

Zgłoszenie z taką informacją odebrał dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Płocku, który zadysponował do zdarzenia zastęp z naszej jednostki. Na miejsce udał się zastęp GBA.

Kiedy dotarliśmy na miejsce zastaliśmy samochód osobowy marki Volkswagen, który znajdował się poza pasem ruchu, tuż przy przydrożnych drzewach. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone przy pomocy pachołków ostrzegawczych, a ruch na drodze został całkowicie wstrzymany. Po dokonaniu rozpoznania okazało się, iż samochodem podróżowała jedna osoba. Kierujący o własnych siłach opuścił pojazd o własnych siłach, był przytomny i kontaktowy. Objęty został opieką psychologiczną przez ratowników. Jednocześnie w samochodzie odłączony został akumulator. W trakcie naszych działań na miejsce dotarł Zespół Ratownictwa Medycznego, a następnie zastępy z JRG nr 2 w Płocku oraz patrol Policji.

Kierujący został przebadany przez ratowników medycznych, którzy potwierdzili, iż nie odniósł on poważnych obrażeń. W związku z tym całe zdarzenie zakwalifikowane zostało jako kolizja. Przy wsparciu ratowników straży pożarnej udało się sprawnie wydostać pojazd na drogę. Po wypełnieniu niezbędnej dokumentacji nasze działania zostały zakończone, a dalsze czynności na miejscu prowadziła policja.

Z nieoficjalnych informacji wynika, iż kierujący Volkswagenem poruszał się drogą powiatową od Sannik w kierunku Słubic. Z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na pobocze ocierając się o drzewo.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

362[M]21 GBA MAN TGM – JRG nr 2 w Płocku

362[M]40 GLBM-Rt Opel Combo – JRG nr 2 w Płocku

W03 176 ZRM P Volkswagen Crafter – WSPRiTS w Płocku

Y254 Radiowóz Opel Combo – KP w Gąbinie