Zerwana linia energetyczna

Dziś, 27-go czerwca doszło do niebezpiecznej sytuacji związanej z zerwaną linią energetyczną w miejscowości Jamno, w gminie Słubice.

Do zdarzenia udaliśmy się zastępami GBA oraz GLBA-Rt. Kiedy dotarliśmy na miejsce zgłoszenie zostało potwierdzone. Zerwana linia upadła na drogę oraz niebezpiecznie blisko metalowego ogrodzenia jednej z posesji. W linii potwierdzone zostało napięcie co stanowiło duże zagrożenia i skutkowało zachowaniem szczególnej ostrożności.

Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone, okolica zerwanej linii została wygrodzona pachołkami, a na miejscu wprowadzone zostało ręczne kierowanie ruchem, ponieważ do zdarzenia doszło tuż przy skrzyżowaniu drogi gminnej z drogą powiatową.

Sytuacja została przekazana dyżurnemu, który zadysponował na miejsce przedstawicieli zakładu energetycznego. Po ich przybyciu i odłączeniu prądu nasze działania zostały zakończone i zastępy wróciły do strażnicy.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

369[M]68 GLBA-Rt Iveco Daily – OSP w Słubicach

Ford Ranger – Zakład Energetyczny

Mapa Polski Targeo