Drzewo upadło na drogę

Dziś, 24-go czerwca około południa, dyżurny Stanowiska Kierowania KM PSP w Płocku odebrał zgłoszenie o drzewie, które upadło na drogę łączącą miejscowości Słubice i Piotrkówek.

Do zdarzenia została zadysponowana nasza jednostka, z której wyjechał zastęp GBA. Kiedy dotarliśmy na miejsce zastaliśmy drzewo, które upadło na drogę, częściowo ją blokując i utrudniając przejazd, co mogło stanowić realne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego.

Po zabezpieczeniu miejsca przystąpiliśmy do usuwania zagrożenia. Drzewo zostało pocięte na drobniejsze części przy pomocy pilarki spalinowej, a następnie usunięte po za drogę, tak aby nie stanowiło zagrożenia. Ostatnim krokiem było zamiecenie drogi z liści, trocin i drobnych gałązek, które mogły ograniczać przyczepność w tym miejscu.

Po zakończeniu działań zastęp wrócił do strażnicy.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

Mapa Polski Targeo