Zima przypuściła kolejny atak

W ostatnich latach odzwyczajamy się od śnieżnych i mroźnych zim.  Jednakże co kilka dni zima daje o sobie znać.

Podobnie będzie w najbliższych dniach. Dziś, 25-go stycznia, już od wczesnych godzin porannych występują intensywne opady śniegu. Przy panującej ujemnej temperaturze na drogach i chodnikach zrobiło się ślisko. Na najbliższe dni prognozowane są dalsze opady śniegu o różnym stopniu intensywności. Tak więc przynajmniej do niedzieli śnieg zostanie z nami.

Takie warunki wymagają zachowania szczególnej ostrożności na drogach, gdzie dochodzić może do zdarzeń drogowych. Jedno z pierwszych takich zdarzeń, bardzo poważne, miało miejsce dziś przed godziną 5:00 w Dobrzykowie, gdzie dachował samochód, a kierujący został zakleszczony w pojeździe. Poszkodowanego wydobyli strażacy, którzy byli zmuszeni do prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Jeszcze raz apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas podróży, a w razie potrzeby korzystać z numerów alarmowych 112 – Centrum Powiadamiania Ratunkowego lub 998 – Państwowa Straż Pożarna.

www.meteo.pl