Iveco z nowymi numerami operacyjnymi

Każdy samochód straży pożarnej, który przewidziany jest do udziału w działaniach ratowniczo-gaśniczych oznaczony jest numerami operacyjnymi. Numery te muszą być widoczne na samochodzie.

Pozyskany kilka miesięcy temu z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Płocku lekki samochód ratowniczo gaśniczy Iveco Daily, służąc jeszcze w JRG nr 3 w Płocku, oznaczony był numerami 363[M]40. Po użyczeniu samochodu na potrzeby naszej jednostki, dopełnione zostały wszelkie formalności, aby włączyć pojazd do podziału bojowego, a ostatnim krokiem było naklejenie odpowiednich numerów operacyjnych na samochodzie.

Samochód zyskał numery operacyjne ze znajdującego się na wyposażeniu jednostki SLKw Daewoo Lublin – 369[M]68. Dzięki pomocy Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego – Druha Krzysztofa Dylickiego, udało się wyposażyć pojazd w nowe numery. Zgodnie z obowiązującymi przepisami numery widoczne są na powierzchniach bocznych pojazdu, na tylnej ścianie oraz na dachu. Na samochodzie pojawiły się również herby gminy Słubice.

Serdecznie dziękujemy Prezesowi Zarządu Oddziału Gminnego za pomoc przy wyklejeniu nowych numerów na pojeździe.