158. rocznica Bitwy pod Zyckiem – Zaproszenie

W najbliższy poniedziałek, 13-go grudnia, obchodzić będziemy 158. rocznicę Bitwy pod Zyckiem, która miała miejsce w 1863 roku i była jedną z potyczek Powstania Styczniowego.

Po raz kolejny Ochotnicza Straż Pożarna w Słubicach, przy współpracy ze społecznym komitetem organizacyjnym podejmuje się trudu organizacji symbolicznej uroczystości upamiętniającej ważne wydarzenie z historii naszej Ojczyzny. Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa do udziału w tej symbolicznej uroczystości mającej na celu upamiętnienie bohaterów Powstania Styczniowego walczących za wolność naszej Ojczyzny oraz zachowanie pamięci historycznej o ważnych dla Polski wydarzeniach. 

O godzinie 19:00 rozpoczną się uroczystości przy miejscu pamięci – Mogile Powstańców Styczniowych, która zlokalizowana jest przy ul. Wiślanej w Słubicach. Nieodłącznym elementem tego typu uroczystości jest modlitwa oraz przypomnienie historii sprzed wielu lat. Poświęćmy chwilę oddając należny hołd pamięci Powstańcom Styczniowym oraz wszystkim Bohaterom walk niepodległościowych, dzięki którym możemy dziś żyć w Wolnej Polsce.