Przedświąteczna akcja zbiórki krwi

Klub Honorowych Dawców Krwi Legion Oddział Płock zacieśnia współprace z Ochotniczymi Strażami Pożarnymi z terenu powiatu płockiego.

Przy współpracy z Zarządem Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Płocku organizowana jest przedświąteczna akcja Honorowej Zbiórki Krwi, która odbędzie się już w najbliższy piątek – 17-go grudnia w Juryszewie. Od godziny 9:00 do godziny 12:00 na parkingu przy sklepie Top Market – Maxfresh (Juryszewo 19/1 – przy rondzie) pojawi się mobilny punkt poboru krwi – Ambulans, gdzie można będzie podzielić się najcenniejszym darem życia – Krwią.

Każdy kto chce oddać krew musi pamiętać o kilku ważnych sprawach:

– ukończone 18 lat, lecz nie więcej niż 65 lat;

– posiadać dowód osobisty;

– masa ciała powyżej 50 kg;

– brak objawów choroby, właściwa temperatura ciała;

– brak wykonywanego zabiegu operacyjnego, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała w przeciągu ostatnich 6 miesięcy;

– osoby zaszczepione przeciwko COVID-19 muszą odczekać, o ile nie mają reakcji niepożądanych po szczepieniu, odpowiednio: 48 godzin od podania szczepionki typu mRNA (Comirnaty firmy Pfizera/BioNTech i Moderna) lub 14 dni od podania szczepionki wektorowej (Astra Zeneca), Ad26.COV2.S (Johnson&Johnson);

– konieczność odczekania minimum 5 dni od ostatniego zażycia aspiryny lub innych leków z kwasem acetylosalicylowym.

Potencjany Honorowy Dawca Krwi powinien przygotować się do oddania krwi:

– być wypoczętym;

– zjeść lekki, niskotłuszczowy posiłek;

– nawodnić organizm – ok. 1l wody;

– zabrać ze sobą dowód osobisty.

Pomagać można na różne sposoby! Do zobaczenia!