8. edycja Mocarnego Rajdu Rowerowego

Jazda na rowerze niesie ze sobą wiele korzyści, w tym m.in. możliwość aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, możliwość podziwiania uroków natury oraz możliwość dzielenia tej pasji z innymi podczas wielokilometrowych podróży.

Specjalny Ośrodek Wychowawczy Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego w Mocarzewie pierwszy raz podjął się trudu organizacji Mocarnego, Międzygminnego Rajdu Rowerowego w 2013 roku. Kolejne edycje odbywały się cyklicznie, aż do roku 2019, kiedy to miała miejsce 7. edycja rajdu. W latach 2020 i 2021 możliwość organizacji tego typu imprez zatrzymała pandemia COVID-19, ale jak się okazało nie zakończyła ona zupełnie tradycji Rajdu. Od pierwszej edycji, organizatorów wspierała nasza jednostka, której ratownicy, wspólnie z policjantami, czuwali nad bezpiecznym przebiegiem wydarzenia.

W tym roku – 2022, Rajd powrócił po ponad 3-letniej przerwie. 11-go czerwca, w piękną i słoneczną sobotę, podopieczni Ośrodka oraz pasjonaci rowerów z okolicznych gmin i miejscowości, spotkali się w Mocarzewie, gdzie panowała radosna, piknikowa atmosfera. Organizatorami wydarzenia był Specjalny Ośrodek Wychowawczy Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego w Mocarzewie, przy współpracy z: Fundacją „Bogaci Miłosierdziem”, Samorządami Powiatu gostynińskiego, Powiatu płockiego, Miasta i Gminy Sanniki, Gminy Słubice i Gminną Biblioteką Publiczną w Słubicach. Sponsorami Rajdu byli: Piekarnia, Cukiernia Mochowo oraz Dom Weselny „u Bolka”. Za bezpieczeństwo uczestników Rajdu na trasie dbali ratownicy z OSP w Słubicach w sile dwóch zastępów oraz patrole policji z Posterunku Policji w Sannikach i Komisariatu Policji Gąbinie.

Przed rozpoczęciem podróży nastąpiła rejestracja uczestników oraz krótka pogadanka na temat bezpieczeństwa podczas przejazdu, którą wygłosił ratownik OSP w Słubicach – Michał Dylicki. Po dopełnieniu wszelkich formalności, uczestnicy ustawili się w barwny korowód i rozpoczęli podróż po terenach Gmin Sanniki i Słubice. Trasa Rajdu przebiegała drogami gminnymi, powiatowymi oraz fragmentem drogi wojewódzkiej, biegnąc przez miejscowości: Mocarzewo, Wólka Wysoka, Grabowiec, Słubice, Studzieniec i Wólka Niska, z przystankiem przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Słubicach. Całość podróży przebiegła bardzo sprawnie, bez niebezpiecznych zdarzeń i bez awarii. Wszyscy uczestnicy cali, zdrowi i szczęśliwi dotarli do celu podróży, pokonując blisko 14 km trasy Rajdu.

Finałem Rajdu był piknik zorganizowany przy Ośrodku w Mocarzewie, gdzie można było ugasić pragnienie pysznym kompotem oraz posilić się przygotowanym posiłkiem. Wśród uczestników rajdu znalazł się m.in. Wójt Gminy Słubice – Jacek Kozłowski, a na pikniku pojawiła się również Wicestarosta Powiatu Gostynińskiego – Maria Wróblewska.

Serdecznie dziękujemy organizatorom, w szczególności Włodzimierzowi Rączce i Katarzynie Milczarek, za współpracę i zaufanie do naszej jednostki oraz miłe spędzenie czasu w sobotnie popołudnie. Dziękujemy wszystkim uczestnikom Rajdu za bezpieczne i odpowiedzialne zachowanie oraz gratulujemy bezproblemowego pokonania całej trasy. Jesteśmy przekonani, iż tradycja tego wydarzenia zostanie podtrzymana i będziemy mogli w kolejnych latach cieszyć się ze wspólnego pokonywania kolejnych kilometrów.

Zdjęcia Specjalny Ośrodek Wychowawczy w Mocarzewie: