Alarm monitoringu przeciw pożarowego

Zadaniem systemu monitoringu przeciwpożarowego jest ostrzeganie o wystąpieniu niebezpiecznego zdarzenia związanego z pożarem lub zadymieniem na terenie obiektu.

Dziś, 3-go maja około południa otrzymaliśmy dyspozycję ze SK KM PSP w Płocku, aby udać się do miejscowości Leonów, w gminie Słubice, gdzie w budynku hotelu monitoring przeciwpożarowy wywołał alarm. Do zdarzenia udaliśmy się zastępem GBA.

Kiedy dotarliśmy na miejsce, wspólnie z pracownikami obiektu przystąpiliśmy do sprawdzenia systemu oraz wszystkich pomieszczeń budynku. W trakcie naszych działań na miejsce dotarł również zastęp z JRG nr 2 w Płocku. Wspólne sprawdzenie obiektu nie ujawniło żadnych oznak pożaru lub zadymienia. Alarm okazał się fałszywy, a do jego powstania mógł przyczynić się zanik napięcia w budynku, związany z przerwą w dostawie energii elektrycznej.

Po zakończonych działaniach zastępy wróciły do strażnicy.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

362[M]21 GBA MAN TGM – JRG nr 2 w Płocku