Zderzenie dwóch samochodów osobowych

Dziś, 9-go maja w godzinach porannych w miejscowości Grzybów, w gminie Słubice doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych.

Chwilę później dyspozytor SK KM PSP w Płocku zadysponował na miejsce naszą jednostkę, z której wyjechały zastępy GBA oraz GLBA-Rt. Do zdarzenia doszło w ciągu drogi wojewódzkiej nr 575. Kiedy dotarliśmy na miejsce pojazdy znajdowały się już poza drogą. Kobieta kierująca jednym z pojazdów uskarżała się na złe samopoczucie nie posiadała ona widocznych obrażeń dlatego też udzielone jej zostało wsparcie psychologiczne.

W związku z zajęcie jednego z pasów ruchu przez pojazdy ratowniczo-gaśnicze na miejscu wprowadzony został ruch wahadłowy. W trakcie naszych działań na miejsce dotarły również karetka pogotowia, policja oraz zastępy z JRG nr 2 w Płocku. Ze wstępnych informacji wynika, iż obydwa pojazdy poruszały się DW 575 z Iłowa w kierunku Słubic. Kierująca pojazdem marki Peugeot chciała wykonać manewr skrętu w lewo, czego najprawdopodobniej nie zauważył kierujący pojazdem Volvo w efekcie czego doszło do najechania na tył pojazdu poprzedzającego.

Poszkodowaną kobietą zajęli się ratownicy ZRM, lecz nie wymagała ona hospitalizacji. Czynności na miejscu prowadzili policjanci, a działania straży pożarnej zostały zakończone i zastępy wróciły do swoich strażnic.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

369[M]68 GLBA-Rt Iveco Daily – OSP w Słubicach

362[M]21 MAN TGM – JRG nr 2 w Płocku

362[M]40 GLBM-Rt – JRG nr 2 w Płocku

W02 114 ZRM P Volkswagen Crafter – WSPRiTS Stacja Iłów

Y262 Opel Astra – WRD KMP w Płocku

Fiat Ducato – KP w Gąbinie