Bohaterowie Powstania Warszawskiego w naszej pamięci

Niepodległościowy zryw Powstania Warszawskiego pozwolił zachować tożsamość narodową. Dzięki ofiarności Bohaterów tamtych dni, dziś możemy żyć w Wolnej i Niepodległej Polsce. 

79 lat po rozpoczęciu Powstania, druhna i druhowie z naszej jednostki, w sposób symboliczny upamiętnili Bohaterów, którzy walcząc narażali oraz poświęcali swoje życie dla Ojczyzny tak bardzo doświadczonej wojną. Punktualnie o godzinie 17:00, 1-go sierpnia, przez jedną minutę, dźwięk syreny alarmowej przypomniał o wydarzeniach sprzed 79 lat, kiedy to rozpoczęły się walki w ramach Powstania Warszawskiego. W asyście samochodów ratowniczych, członkowie naszej jednostki oddali należny Powstańcom hołd, przekazując pamięć o tamtych wydarzeniach kolejnym pokoleniom. W tym dniu przy strażnicy zgromadzili się: Marek Tarka – Prezes OSP w Słubicach, Aleksandra Witczeska, Marek Bogiel, Przemysław Adamowicz wraz z synem Mateuszem, Paweł Rybarczyk, Paweł Zalewski i Michał Dylicki

Powstanie Warszawskie było walką zbrojną przeciwko niemieckiemu okupantowi oraz walką polityczną przeciw ZSRR. Rozpoczęło się 1-go sierpnia punktualnie o godzinie 17:00, która nazwana została “Godziną W”.