Wizerunek Matki Bożej Łaskawej w Parafii w Słubicach

Obraz z podobizną Matki Bożej Łaskawej – Patronki Warszawy i Strażniczki Polski, zawitał dziś, 13-go sierpnia, do Kościoła Parafialnego w Słubicach.

Tuż przed godziną 16:00, na granicy Gminy Słubice i Parafii Słubice, w miejscowości Grzybów, strażacy ochotnicy z jednostek OSP w Słubicach (Marek Tarka, Andrzej Markiewicz, Andrzej Dobaczewski, Adam Rączka, Michał Dylicki), OSP w Łaziskach i OSP w Grzybowie, w sposób symboliczny przywitali Wizerunek oraz objęli eskortą samochód z Obrazem prowadząc pojazd do Kościoła Parafialnego w Słubicach. Eskortę stworzyły pojazdy pożarnicze z jednostek OSP w Słubicach oraz OSP w Łaziskach. Na przywitanie wizerunku oczekiwali Proboszcz Parafii Ksiądz Roman Batorski, Kanonik Ksiądz Ryszard Chludziński oraz parafianie.

Druhowie będący obecni podczas powitania sformowali przy Kościele pododdział oraz stworzyli asystę do przeniesienia obrazu do wnętrza Świątyni. W skład asysty weszli: Marek Tarka i Andrzej Markiewicz – OSP w Słubicach, Wiesław Milczarek – OSP w Grzybowie, Kamil Maślanka – OSP w Łaziskach.

Wizerunek Matki Boskiej Łaskawej zostanie w naszej parafii, aż do uroczystości Odpustu Parafialnego – Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a jednocześnie Święta Wojska Polskiego oraz rocznicy Cudu Nad Wisłą z 1920 roku, czyli do 15-go sierpnia.