Karoseria rozcięta przy pomocy narzędzi hydraulicznych

Chwila nieuwagi wystarczy, aby na drodze doszło do niebezpiecznego zdarzenia, gdzie straty materialne w pojazdach są najmniejszym zmartwieniem.

Dziś, 20-go czerwca, w godzinach popołudniowych dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Płocku odebrał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego w miejscowości Grzybów, w gminie Słubice, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 575. Według zgłoszenia jedna z osób miała być zakleszczona w pojeździe. Do zdarzenia zadysponowany został zastęp GBA z naszej jednostki.

Kiedy dotarliśmy na miejsce zastaliśmy dwa pojazd, jeden z nich znajdował się na okolicznym polu, a drugi, pochylony, w przydrożnym rowie. Na miejscu znajdował się już Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja. W pierwszej kolejności dokonano szybkiego rozpoznania sytuacji. W pojazdach podróżowały w sumie 4 osoby. W pojeździe marki Hyundai dwie dorosłe osoby oraz dziecko, a w pojeździe marki Suzuki sam kierujący. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli przytomni i w kontakcie. Kierujący pojazdem Suzuki był zakleszczony w pojeździe, w tym celu użyto sprzętu hydraulicznego i umożliwiono dostęp przez dach pojazdu, którędy ewakuowano poszkodowanego na desce, a następnie przekazano ratownikom medycznym. Pasażerka Hyundaia również wymagała transportu na desce, z uwagi na podejrzenie uszkodzenia kręgosłupa. Kierujący Hyundaiem oraz dziecko o własnych siłach dotarli do karetek. W trakcie naszych działań na miejsce dotarły dwa zastępy z JRG nr 2 w Płocku, zastęp OSP w Łaziskach, kolejne dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który wylądował na jezdni. W trakcie działań droga była całkowicie zablokowana.

Wszyscy poszkodowani w zdarzeniu zostali przetransportowani do szpitali w Płocku, Sochaczewie i Gostyninie. Po zabezpieczeni startu śmigłowca, miejsce zdarzenia zostało ponownie zabezpieczone, a sprzęt używany podczas działań został załadowany ponownie do samochodu. Na prośbę policji zastępy z OSP w Słubicach i OSP w Łaziskach pozostały na miejscu zabezpieczając działania policji oraz technika kryminalistyki.

Z nieoficjalnych informacji wynika, iż kierujący samochodem Suzuki, wykonując manewr włączania się do ruchu, wycofując z jednej z posesji, nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu od strony Iłowa w kierunku Słubic kierującemu samochodem Hyundai, w wyniku czego doszło do zdarzenia.

Po zakończeniu działań policji, pomogliśmy w wydobyciu pojazdu z przydrożnego rowu i załadowaniu go na lawetę pomocy drogowej. Na tym nasze działania zostały zakończone i zastępy wróciły do swoich strażnic.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

362[M]21 GBA Renault D16 – JRG nr 2 w Płocku

362[M]40 GLBM-Rt Opel Movano – JRG nr 2 w Płocku

???[M]?? GLM Ford Transit – OSP w Łaziskach

W03 112 ZRM „S” MAN TGE – WSPRiTS w Płocku

W03 114 ZRM „P” Volkswagen Crafter – WSPRiTS w Płocku

W03 176 ZRM „P” Volkswagen Crafter – WSPRiTS w Płocku

SP-HXB Ratownik 18 Eurocopter EC135 P2+ – Baza LPR Płock

Y270 Volkswagen Crafter – WRD KM Policji w Płocku

Y258 Opel Astra – KP w Gąbinie

M084 Motocykl BMW – KP Policji w Sochaczewie

M085 Motocykl BMW – KP Policji w Sochaczewie

Dacia Duster – Technik Kryminalistyki