Bojowe podsumowanie 2018 roku

Minęło kolejnych 365 dni, skończył się stary rok, rozpoczął się nowy. Jest to czas wspomnień i podsumować oraz planów na przyszłość.

W minionym roku druhowie z naszej jednostki podjęli 126 interwencji oraz 6 razy uczestniczyli w ćwiczeniach. Większość działań miało miejsce na terenie naszej gminy, jednakże współpracowaliśmy z innymi jednostkami na terenie gmin sąsiednich, Gąbin oraz Łąck.

Statystycznie miniony rok podobny był do roku 2017, jeżeli chodzi o ogólną ilość interwencji. Ubyło interwencji związanych z miejscowymi zagrożeniami, przybyło natomiast działań ratowniczo-gaśniczych przy pożarach. Szczególnie ostatnie dni starego roku obfitowały w pożary będące zagrożeniem dla budynków mieszkalnych.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich druhów z jednostki, którzy bezinteresownie nieśli pomoc wtedy kiedy była ona potrzebna. Podziękowania również dla wszystkich, z którymi mięliśmy okazję współpracować w minionym roku, podczas działań ratowniczo-gaśniczych.

O każdej porze dnia i nocy jesteśmy do dyspozycji, gotowi do wyjazdu jeżeli zajdzie taka potrzeba. Nieustannie czynne są również numery alarmowe 112 – Centrum Powiadamiania Ratunkowego oraz 998 – Państwowa Straż Pożarna, pamiętajmy o nich w niebezpiecznych chwilach.