Bydło wpadło do rzeki

Wypasanie bydła w obrębie brzegów rzeki jest normą na terenach nadwiślańskich, niestety zdarza się, że zwierzęta potrafią wpaść do wody.

Takie zdarzenia miało miejsce dziś, 15-go sierpnia w godzinach przedpołudniowych, dyżurny SKKM PSP w Płocku odebrał zgłoszenie o krowie, która wpadła do wody, na wysokości miejscowości Nowosiadło, w gminie Słubice. Do zdarzenia zadysponowany został zastęp SLOp, wraz z łodzią, z naszej jednostki.

Kiedy dotarliśmy w okolice wału przeciwpowodziowego we wskazanej miejscowości, weszliśmy w kontakt z właścicielem stada. Wskazał nam on dokładne miejsce, gdzie dojazd możliwy był jedynie uterenowionymi samochodami. Kiedy dotarliśmy na miejsce zgłoszenie zostało potwierdzone. Do wody wpadł młody byk, który zsunął się ze skarpy. Zwierzę było zmęczone u przestraszone. W celu wyciągnięcia bydlęcia, przy pomocy szpadli zbudowano prowizoryczny nasyp, do którego skierowano zwierzę. Pierwsza próba podejścia okazała się nieudana i kosztowało zwierzę wiele sił. Przy drugim podejściu złagodzono nasyp, a byczek został wsparty przez pasy transportowe, dzięki którym, siłą mięśni pomogli mu nasi ratownicy.

Zwierzę całe i zdrowe, wróciło do reszty stada. Na tym nasze działania zostały zakończone, a zastęp wrócił do strażnicy.

Siły i środki:

369[M]53 SLOp Toyota Hilux + łódź – OSP w Słubicach