Aktywne owady na koniec sezonu letniego

Sezon letni powoli dobiega końca, był on stosunkowo spokojny pod względem zagrożeń ze strony owadów błonkoskrzydłych, które wykazywały się mniejszą niż zwykle aktywnością.

Jednakże koniec sezonu przyniósł kilka zgłoszeń dotyczące takich właśnie zagrożeń. W minionym tygodniu, 12-17 września, ratownicy z naszej jednostki trzykrotnie podejmowali działania w związku z zagrożeniem ze strony owadów.

Interwencje te mały miejsce w miejscowościach: Słubice, ul. Chojaki, Piotrkówek oraz Świniary. We wszystkich przypadkach do zdarzenia udawał się zastęp GLBA-Rt. Podobnie w każdym z działań mieliśmy do czynienia z szerszeniami, czyli groźniejszą stroną owadów. Zbudowały one swoje gniazda w budynku gospodarczym, poddaszu budynku mieszkalnego oraz w elewacji budynku mieszkalnego.

We wszystkich przypadkach do działań wykorzystywane było kombinezony ochronne, drabina oraz środki chemiczne na owady. Działania udało się przeprowadzić sprawnie usuwając zagrożenie.