Czołowe zderzenie samochodu osobowego z ciężarówką

Dziś, 13-go maja, w godzinach popołudniowych, dyżurny SK KM PSP w Płocku odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Studzieniec, w gminie Słubice.

Okazało się, iż w ciągu drogi wojewódzkiej nr 575 doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego marki Opel z samochodem ciężarowym, ciągnikiem siodłowym z naczepą, marki Mercedes. Obydwoma pojazdami podróżowali jedynie kierowcy. Kierujący samochodem ciężarowym nie odniósł żadnych obrażeń. Kierujący pojazdem osobowym był w pierwszej fazie działań przytomny i kontaktowy. Zajmowali się nim ratownicy medyczni z ZRM, a na miejsce zadysponowany został śmigłowiec LPR. Mężczyzna przygotowywany był do transportu do szpitala, lecz w trakcie startu śmigłowca doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Na ziemi podjęto próbę reanimacji mężczyzny lecz nie przyniosła ona efektu. Mężczyzna, w wieku 76 lat zmarł na miejscu wypadku.

Na miejscu pracowały zastępy OSP w Słubicach, OSP w Dobrzykowie, JRG nr 2 w Płocku, Zespół Ratownictwa Medycznego, Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Policja. W związku ze zdarzeniem przez wiele godzin zablokowana była droga wojewódzka nr 575, a policjanci wspólnie z ratownikami straży pożarnej kierowali ruch na objazdy. Czynności na miejscu zdarzenia prowadzili policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, technik kryminalistyki oraz prokurator.

Po zakończonych działaniach zastępy wróciły do swoich strażnic.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach