Pożar zarośli i ogrodzenia

W miniony piątek, 29-go kwietnia, w godzinach popołudniowych, dyżurny SK KM PSP w Płocku odebrał zgłoszenie o pożarze traw i zarośli przy ul. Polnej w Słubicach.

Do zdarzenia udał się zastęp GBA z naszej jednostki. Kiedy dotarliśmy na miejsce zgłoszenie zostało potwierdzone. Doszło do pożaru zarośli, suchych traw oraz drewnianych słupków ogrodzeniowych. Pożar nie rozwijał się szybko, dzięki czemu przy pomocy jednej linii gaśniczej w natarciu udało się szybko opanować sytuację, a następnie przystąpić do przelewania pogorzeliska, z uwzględnieniem tlących się słupków.

Po zakończeniu działań gaśniczych, teren pożaru został ponownie sprawdzony pod kątem mogących pozostać w słupkach i zaroślach zarzewi ognia. W związku z brakiem zagrożenia działania przy ul. Polnej zostały zakończone i zastęp wrócił do strażnicy.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach