Drzewo runęło na drogę

W miniony wtorek, 24-go maja, w godzinach nocnych dyżurny SK KM PSP w Płocku odebrał zgłoszenie o drzewie zalegającym na drodze w miejscowości Juliszew, gmina Słubice.

Zgodnie z dyspozycją do zdarzenia udaliśmy się zastępem GBA. Kiedy dotarliśmy na miejsce zastaliśmy złamane drzewo, które całkowicie zablokowało drogę powiatową. Na miejscu znajdowała się również osoba zgłaszająca, która widziała moment upadku drzewa. Drzewo znajdowało się między dwoma zakrętami, co w godzinach nocnych stanowiło bardzo poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

Przy użyciu pilarki spalinowej drzewo zostało pocięte na drobne fragmenty i usunięte poza drogę. Do naszych zadań należało również zabezpieczenie miejsca zdarzenia przy pomocy pachołków ostrzegawczych oraz oświetlenie terenu działań przy pomocy masztu oświetleniowego zamontowanego na pojeździe. Ostatnim elementem działań było zamiecenie fragmentu jezdni i usunięcie trocin, liści i drobnych gałęzi.

Po zakończeniu działań zastęp wrócił do strażnicy.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach