Dachowanie samochodu osobowego

Bieżący kwartał jest bardzo bezpieczny, jeżeli chodzi o ilość podejmowanych na terenie naszej gminy zdarzeń. Statystykę tę, trochę pogorszył dzisiejszy dzień.

Dziś, 10-go grudnia w godzinach popołudniowych, rozległ się dźwięk syreny na naszej strażnicy. Dyżurny SK KM PSP w Płocku odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Jamno, w gminie Słubice. Do zdarzenia udały się dwa zastępy z naszej jednostki.

Kiedy dotarliśmy na miejsce zastaliśmy pojazd osobowy marki Audi, znajdujący się w przydrożnym rowie, w pozycji na dachu. W wyniku zdarzenia uszkodzony został płot jednej z posesji. Po dokonaniu szybkiego rozpoznania i rozpytania osób znajdujących się na miejscu okazało się, iż pojazdem podróżowała jedna osoba – kobieta, która została już przebadana przez ratowników z ZRM, będących na miejscu. Zgodnie z informacją w związku z bardzo dobrym stanem kobiety ZRM zakończył swoje działania na miejscu i odjechał. Do naszych zadań należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, sprawdzenie pojazdu pod kątem innych osób poszkodowanych oraz zagrożenia pożarowego.

W trakcie naszych działań na miejsce dotarły dwa zastępy z JRG nr 2 w Płocku oraz patrol policji. Przyczyny i przebieg zdarzeń ustala policja, która prowadziła na miejscu dalsze czynności. Działania ratowników Straży Pożarnej zostały zakończone i zastępy wróciły do strażnic.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes – Benz Atego – OSP w Słubicach

369[M]68 GLBA-Rt Iveco Daily – OSP w Słubicach

362[M]21 GBA Renault D16 – JRG nr 2 w Płocku

362[M]40 GLBM-Rt Opel Movano – JRG nr 2 w Płocku

Y217 Hyundai I30 – KP w Gąbinie

ZRM – WSPRiTS w Płocku