Dachowanie samochodu osobowego

Do wypadków drogowych dochodzi nie tylko na skrzyżowaniach, łukach czy podczas manewrów wyprzedzania, ale również na prostych odcinkach drogi.

Dziś, 6-go października w godzinach porannych otrzymaliśmy dyspozycję od dyżurnego SK KM PSP w Płocku, aby udać się do miejscowości Wymyśle Polskie, w gminie Słubice, gdzie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 575 doszło do dachowania samochodu osobowego. Do zgłoszenia udaliśmy się zastępami GBA oraz GLBA-Rt.

Kiedy dotarliśmy na miejsce zastaliśmy samochód osobowy w przydrożnym rowie oraz poszkodowanego młodego mężczyznę, który znajdował się poza pojazdem. Po szybkim zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przystąpiliśmy do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu. Mężczyzna był przytomny lecz w związku z obrażeniami głowy jego stan był poważny. W trakcie naszych działań na miejsce dotarły zastępy z JRG nr 2 w Płocku i patrol policji, a następnie ZRM. Po zajęciu się poszkodowanym przystąpiliśmy do ręcznego sterowania ruchem drogowym na miejscu zdarzenia. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala przez ZRM.

Kierujący pojazdem Audi podróżował sam. Przemieszczał się DW 575 od strony Słubic w kierunku Płocka. Z niewiadomych przyczyn jego auto zjechało na pobocze, a następnie uderzyło w przepust, w przydrożnym rowie. W wyniku uderzenia z pojazdu wyrwany został akumulator i znalazł się kilkadziesiąt metrów dalej.

W związku z tym, iż pojazd znajdował się poza drogą nasze działania zostały zakończone, a zabezpieczenie miejsca i dalsze czynności na miejscu przejęła policja. Zastępy wróciły do swoich strażnic.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

369[M]68 GLBA-Rt Iveco Daily – OSP w Słubicach

362[M]21 GBA MAN TGM – JRG nr 2 w Płocku

362[M]40 GLBM-Rt Opel Movano – JRG nr 2 w Płocku

Y207 Policja Ford Transit Connect – WRD KMP w Płocku

W03 141 ZRM „S” Volkswagen Crafter – WSPRiTS w Płocku