Drzewo nie wytrzymało naporu wiatru

Przewidywania meteorologów pod względem silnych porywów wiatru sprawdziły się. Niestety nie wszystkie drzewa wytrzymały napór tego żywiołu.

Dziś, 18-go lutego w godzinach popołudniowych otrzymaliśmy dyspozycję ze SK KM PSP w Płocku, aby udać się do miejscowości Leonów, w gminie Słubice, gdzie złamane drzewo zablokowało drogę. Do zgłoszenia udaliśmy się zastępem GBA.

Kiedy dotarliśmy na miejsce zgłoszenie zostało potwierdzone. Złamany konar drzewa, znacznych rozmiarów, całkowicie zablokował przejazd drogą gminną nr G24. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone, a następnie przy pomocy pilarek spalinowych konar został pocięty na drobne fragmenty i usunięty poza drogę. Dla bezpieczeństwa fragment drogi został zamieciony z drobnych gałęzi i trocin, tak aby nie stanowiły one zagrożenia dla przejeżdżającymi tędy pojazdów.

Po zakończeniu działań zastęp zakończył działania i wrócił do strażnicy.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach