Pomoc w otwarciu mieszkania

Kiedy rodzina lub znajomi nie mogą dostać się do domu, gdzie mieszka samotna i starsza osoba, wtedy zawsze po głowie chodzą najgorsze myśli.

Dziś, 13-go lutego, kilkanaście minut po godzinie 16:00, do służb ratowniczych wpłynęło zgłoszenie o starszej kobiecie mieszkającej samej, która może potrzebować pomocy. W związku ze zgłoszeniem na miejsce zadysponowane zostały: Pogotowie Ratunkowe, Straż Pożarna i Policja. Do zdarzenia, która miało miejsce przy ul. Płockiej w Słubicach, udaliśmy się zastępem GBA.

Kiedy dotarliśmy na miejsce otrzymaliśmy informacje od rodziny obecnej na miejscu, że od kilkunastu minut bezskutecznie próbują dostać się do mieszkania, w którym mieszka starsza kobieta. Po rozpoznaniu sytuacji zapadła decyzja o otwarciu drzwi wejściowych do budynku. W tym celu wykorzystany został sprzęt burzący. W zabezpieczeniu czekali ratownicy przeszkoleni z zakresu KPP z torbą medyczną oraz defibrylatorem. Po podjęciu tych działań, wspólnie z rodziną weszliśmy do budynku. Kobieta była przytomna i reagowała. W trakcie działań na miejsce dotarł zespół ratownictwa medycznego, który zajął się kobietą, policja oraz zastęp PSP z JRG nr 2 w Płocku.

Na potrzeby działań zajęty został jeden z pasów ruchu drogi wojewódzkiej nr 575. W celu zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa wprowadzony został ruch wahadłowy, a nasi ratownicy przystąpili do ręcznego kierowania ruchem.

W związku z brakiem zagrożenia nasze działania zostały zakończone, a na miejscu pozostała policja oraz pogotowie.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

362[M]21 GBA MAN TGM – JRG nr 1 w Płocku

W02 114 ZRM „P” Volkswagen Crafter – WSPRiTS w Płocku, Stacja Iłów

Y208 Skoda Yeti – KP w Gąbinie